20.7.2016 / Gösterim Sayısı : 575

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti 26.06.2016

#TAGEM GENEL MÜDÜR ZİYARETİ 26062016

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti 26.06.2016

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 26.06.2016 Pazar günü Bitkisel Biyoçeşitlilik, Geofit Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzü ziyaret etmiştir.

Ziyarete; Bitkisel Üretim Genel Müdürü Sn. Mesut AKDAMAR, Tarım Reformu Genel Müdürü Sn. Dr. Metin TÜRKER, Toprak Mahsulleri Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sn. İsmail KEMALOĞLU da eşlik etmişlerdir.

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitünün Toplantı Salonunda hazır bulunan araştırmacı personele hitap ederek, Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında değerlendirmelerde bulunmuş ve Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiştir.

Konuşmanın ardından, Enstitüde görevli teknik personelle tek tek tanışarak, önceki dönemlerde çalıştığı yerler ve konular, hâlihazırda çalıştığı konular yürüttüğü projeler ile birlikte bazı konularda değerlendirmelerini almıştır.

Kurumumuza ait alanda restorasyonu devam etmekte olan ve restorasyonu tamamlandığında eğitim, seminer, panel gibi faaliyetlerin yürütüleceği uluslararası bir eğitim merkezi olarak kullanılması planlanan Abraham Paşa Konağında yürütülen çalışmaları da Genel Müdürümüz yerinde incelemiştir.

''