17.10.2017 / Gösterim Sayısı : 144

Enstitülerarası İş Birliği Toplantısı Beymelek'te yapıldı

#Enstitülerarası İşbirliği Toplantısı Ekim 2017

Enstitülearası İş Birliği Toplantısı Beymelek (Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü Merkezi)'te Yapıldı

 

BATEM'in Koordinatötlüğünde organize edilen Enstitüler Arası İş Birliği (EAİB) toplantısı 13 Ekim 2017 tarihinde Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü Beymelek/DEMRE'de gerçekleştirilmiştir.  Toplantıya BATEM Eğitim Yayım Birim Sorumlusu Metin KAYA, BATEM Araştırma-Yayım Koordinatörü Ertuğrul TAŞTEKİN, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürü Rızvan SÜYEK, Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Şakir ÇINAR,  Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdür Yrd. İsmail DEMİRTAŞ ve Enstitülerin konu ile ilgili teknik personelleri katılmıştır.

Kurum Müdürümüz Rızvan SÜYEK Kurumu tanıtıcı bilgiler vermiştir. BATEM Araştırma Yayım Koordinatörü Ertuğrul TAŞTEKİN toplantının açılış konuşmasını yaparak Enstitüler Arası İş Birliği Toplantıları ile ilgili bilgiler vermiştir. Kurum Müdür Yrd. Doç. Dr. Mahir KANYILMAZ "Doktor Balıklar' ın (Garra rufa ve Cyprinion macrostamus) Üreme Özellikleri ve Yetiştiricilik Kriterlerinin Belirlenmesi",  Müdürlüğümüzün teknik personellerinden Kimyager Hatice ORUÇ "Akuaponik Sistemde Leonardit ve Leonardit Kaynaklı Humik Asit Kullanımının Sebze ve Balık Üzerine Etkisi"   konulu proje çalışmaları hakkında bilgiler sunmuştur.

 Gündem gereği Bölge arasındaki araştırma iş birliğinin artırılmasına yönelik konular ve sorunlar tartışılarak, bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili kararlar alındı. Öğleden sonra bölgenin tarihi ve turistik yerleri (Myra Antik Kenti, Noel Baba Kilisesi, Likya Uygarlıkları Müzesi)  gezilerek toplantı sona erdi.


''