4.12.2017 / Gösterim Sayısı : 275

Tatlı Su ve Deniz Balıkları Yetiştiriciliği Konulu Eğitim Programı Enstitü Müdürlüğümüzün organizasyonu ile gerçekleştirildi

#Gambia

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü (BSGM), ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından desteklenen Tatlı Su ve Deniz Balıkları Yetiştiriciliği Konulu  Eğitim Programı Enstitü Müdürlüğümüzün organizasyonu ile gerçekleştirildi.

BSGM ve TİKA'nın teknik ve finansal desteğiyle gerçekleştirilen eğitim programına Bostwana ve Gambia Ülkelerinden 11 katılımcı iştirak etti.

Eğitim programının temel amacı; eğitime katılan kursiyerlere tatlı su ve deniz balıkları yetiştiriciliği ile su ürünleri teknolojisindeki deneyim ve bilgilerin paylaşılması, ülkelerinde su ürünleri yetiştiriciliğinin güçlendirilmesi ve sektörel planlamanın geliştirilmesidir.

Katılımcılar 5 gün süren eğitim programında (27 Kasım-1 Aralık 2017) Enstitü Müdürlüğümüzün, uzman teknik personeli ve  Bakanlığımız uzmanları tarafından Tatlı Su ve Deniz Balıkları Yetiştiriciliği Konulu teorik ve pratik eğitimlere katıldı. Ayrıca, Enstitü Müdürlüğümüz Beymelek Merkez Birimi deniz balıkları kuluçkahanesinde başta çipura ve levrek olmak üzere yavru balık yetiştiriciliğine yönelik uygulama çalışmalarını yerinde görme ve bu çalışmalara katılma imkanı buldular. Enstitümüz Kepez Biriminde tatlı su balıkları yetiştiriciliği konularında eğitim programına katıldılar. Program sonunda;  eğitime katılan kursiyerlere kurum müdürümüz Rızvan SÜYEK tarafından sertifikaları verilmiştir.


''