20.11.2017 / Gösterim Sayısı : 177

II. “Kamu-Özel Sektör Tarımsal Ar-Ge ve İnovasyon Buluşması" Toplantısı'na katıldık

#AR-GE İNOVASYON 2017

"Milli Tarım Projesi" kapsamında 2023 yılı hedeflerine ulaşılması için kamu ile özel sektör ve üniversiteler arasındaki işbirliğini daha da ileri boyutlara taşımak için Bakanlığımızın Ar-Ge ve inovasyon konusunda verdiği destekler ve özellikle özel sektöre sağlanacak diğer imkanları paydaşlara duyurmak amacıyla 15 Kasım 2017 tarihinde Genel Müdürlüğümüz TAGEM Konferans Salonunda Sayın Bakan Yardımcımız Mehmet DANIŞ'in teşrifleriyle "2.Kamu-Özel Sektör Tarımsal Ar-Ge & İnovasyon Buluşması " gerçekleştirildi.

Müdürümüz Dr. Cengiz ÖZER'in de katılarak kurumumuzu temsil ettiği söz konusu organizasyona gıda ve tarımsal alanlarda faaliyette bulunan özel sektör yöneticileri, üniversitelerden öğretim üyeleri, diğer kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile Bakanlığımız birimlerinden yüksek bir katılım oldu.

Ayrıca fuaye alanında Özel sektör ve Genel Müdürlüğümüze bağlı araştırma enstitülerinin çalışmalarının sergilenmesi amacıyla kurulan stantlar arasında yer alan  Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü standı katılımcılardan yoğun bir ilgi gördü.


detay haber: http://www.tarim.gov.tr/TAGEM/Haber/363/Ii-Kamu-Ozel-Sektor-Tarimsal-Ar-Ge-Ve-Inovasyon-Bulusmasi-Toplantisi-Gerceklesti

''