3.11.2017 / Gösterim Sayısı : 168

2017 Yılı 2. Bölge Grup Toplantısı BATEM'de Yapıldı

#2.BGT

BATEM’in koordinatörlüğünde organize edilen ve Antalya, Burdur, Isparta, Denizli İl GTH Müdürlükleri ile MAREM’in katılımıyla düzenlenen 2017 yılı 2. Bölge Grup Toplantısı, BATEM’de gerçekleştirildi.

2 Kasım 2017 günü Narenciye Toplantı Salonu’nda düzenlenen etkinliğe BATEM Müdürü Dr. Abdullah Ünlü, Antalya İl GTH Müdürü Mustafa Özen, BATEM Müdür Yardımcıları Mustafa Soysal ile Ali Öztop, EYAB Sorumlusu Metin Kaya ile Araştırma Yayım Koordinatörü Ertuğrul Taştekin, Antalya İl GTH Müdürlüğü KTV Şube Müdürü Derya Bilgin, MAREM Müdürü Şerif Özongun, Isparta İl GTH Müdürlüğü KTV Şube Müdürü Fatma Kurt Aydın, Denizli İl GTH Müdürlüğü Şube Müdürü Resul Çoban, Burdur KTV Şube Müdürü Erol Koç, Burdur Gölhisar İlçe Müdür Vekili Yusuf Kavçakar, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Basım, Fidebirlik Genel Sekreteri Kamil Yelboğa, İl-İlçe GTH Müdürlüklerinde ve Enstitülerde görevli ilgili teknik personeller katıldı.

Toplantı Ertuğrul Taştekin’in yaptığı açılış konuşmasının ardından Dr. Abdullah Ünlü’nün konuşmasıyla devam etti. Ünlü; “Bölge Grup Toplantıları”nın, bölge düzeyindeki tarımsal sorunların ortaya konması, taleplerin değerlendirilmesi, mahallinde halledilebilecek sorunların çözüme kavuşturulması ve yerel olarak çözülemeyenlerin ilgili mercilere ulaştırılması amacıyla yılda en az iki kez düzenlendiğini belirtti. Daha sonra söz alan Antalya GTH İl Müdürü Mustafa Özen ise bu tür toplantıların önemine değinerek, çıkan sonuçların ilgili mercilere iletileceğine ve takibinin yapılacağına inandıklarını ifade etti. Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Basım “Fide Hastalıkları” konulu sunumunda fide hastalıklarının tespiti, nedenleri ve çözümü hakkında bilgiler verdi. Fidebirlik Genel Sekreteri Kamil Yelboğa ise “Fide Üreticileri Birliği ve Sorunları” başlıklı sunumunda tohumculuk kanunundaki yapılması gerekli olan değişiklikleri anlattı. Sunumların ardından sorular cevaplandırıldı. Toplantı Fidesan firmasına düzenlenen teknik gezi ile sona erdi.

''