22.12.2017 / Gösterim Sayısı : 207

Tarımın Temsilcileri BATEM’de Biraraya Geldi

#Antalya Vali Yardımcısı

​BATEM’in evsahipliğinde düzenlenen “Bilgi Alış-Verişi Toplantısı”, Antalya Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk’ün katılımında gerçekleştirildi.   

21 Aralık 2017 günü BATEM Narenciye Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Antalya Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, Antalya GTH İl Müdürü Mustafa Özen, BATEM Müdürü Dr. Abdullah Ünlü, Antalya Zirai Karantina Müdürü Ekrem Çetin, TİGEM Boztepe İşletme Müdürü Bayram Maviş, Antalya Tohum Sertifikasyon Test Müdürü Ahmet Karataş, Antalya GTH Müdürlüğü İl Müdür Yardımcıları İle Şube Müdürleri, Antalya İlçe Tarım Müdürleri, BATEM Müdür Yardımcıları ile Bölüm Başkanları ve Bakanlığa bağlı kurumlardan yetkililer katıldı. Toplantının açılışını yapan BATEM Müdürü Dr. Abdullah Ünlü, Antalya’da önemli bir sektör olan tarımın sorunları ve çözüm önerileri için böyle bir organizasyon gerçekleştirdiklerine değindi. Antalya’nın Tarımdan Sorumlu Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk ile özellikle biraraya gelmek istediklerini belirten Dr. Abdullah Ünlü, bu toplantıların tarım sektörü için önem taşıdığına işaret etti. Enstitüyü tanıtıcı sunum yapan Dr. Ünlü, BATEM’in önemli projeler üreten bir kurum olduğundan ve bunların çiftçiye ulaşması amacıyla İl Müdürlüğüyle gerçekleştirdikleri yayım projelerinden sözetti. Sunumunda, tamamlanmış olan ve 2018 yılı için planlanan çiftçi yayım projelerini açıklayan Ünlü, “Biz öncelikle önemli projeler üretiyoruz ve daha sonrasında bunları çiftçiye nasıl yayabiliriz noktasında İl ve İlçe Müdürlüklerimizle güzel çalışmalara imza atıyoruz” dedi.

2018 yılında projeler üreterek maksimum katkı sağlamanın önemine işaret eden Antalya İl Müdürü Mustafa Özen ise, tarım sektörü için tüm paydaşların işbirliği içinde hareket ederek, ortak projelerle tarımın sorunlarına çözüm bulunması gerektiğini belirtti.

Antalya’nın lokomotifinin tarım olduğunu söyleyen Antalya Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, “Üretim güçtür, üretim zenginliktir, başka yönüyle rehabilitasyondur. Hem üretimden hem denetimden dolayı büyük sorumluluklarımız var. İklimden dolayı da ürün alternatifi çok. Çiftçiyi eğitmeli, denetlemeli, teşvik etmeliyiz ve çiftçimizin lehine hizmet etmeliyiz” dedi. BATEM’in çok güzel hizmetleri olduğuna vurgu yapan Baştürk, “Enstitünün başarılı projeleri var ve bunların desteklenmesi lazım. Çözüme odaklanarak ve inovasyonu da odağa alarak güzel projelerle birlikte çalışırız” diye konuştu. Açılış konuşmalarının ardından katılımcılar tek tek görüşlerini bildirdi ve fikir alışverişiyle toplantı sona erdi.

''