3.11.2017 / Gösterim Sayısı : 248

AB-Stratejik Ortaklık Projemizin Açılış Konferansı Gerçekleşti

#AB-Stratejik Ortaklık Projemizin Açılış Konferansı Gerçekleşti
Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Türkiye, Estonya ve Romanya'dan toplam 6 kuruluşun işbirliği ile hazırlanan ''Ekmek Sektöründe Gençlerin (18-26) İstihdam Edilebilirliğinin Arttırılması'' projesinin açılış konferansı 1 Kasım 2017 tarihinde Enstitümüz Ulusal Gıda Starter Kültür Gen Bankası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Konferansın açılış konuşmaları sırasıyla Vali Yardımcısı Ergun GÜNGÖR, Bursa Ekmek ve Besin Sanayi Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Mustafa BEKTAŞ, Enstitü Müdürü Yıldıray İSTANBULLU ve Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer CEYLAN tarafından yapıldı.

Mustafa BEKTAŞ yapılacak proje ile gençlere iyi ekmek üretim uygulamaları hakkında eğitimler verilerek gençlerin mesleki yeterliliklerinin arttırılmasını amaçladıklarını belirtti.

Enstitü müdürüz Yıldıray İSTANBULLU kurum olarak yaptıkları ulusal ve uluslararası projeler ile gıda sektöründeki sorunlara çözüm bulmayı amaçladıklarını ifade etti.

Projenin yurt dışı ortakları ise Estonya'dan Sirli Rosenvald (Gıda ve Fermantasyon Teknolojileri Merkezi (TFTAK)) ve Romanya'dan Ignora Sorin (Ulusal Gıda Biyokaynakları Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (IBA)) sunumlarında hem kurumlarını tanıtarak hem de projedeki görevlerini paylaşarak bilgilendirme yaptılar.
''