T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdürümüzün Enstitümüzü Ziyareti

Yayın Tarihi : 12.7.2017

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 12.07.2017 Çarşamba günü, Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret etmiştir.

Ziyarete bağlı bulunduğumuz Hayvan Sağlığı ve Gıda-Yem Araştırmaları Dairesi Başkanı Dr. Mustafa ÇETİNDAĞ da eşlik etmişlerdir. 

Ulusal Starter Kültür Gen Bankası Toplantı salonunda Enstitü Müdürü Yıldıray İSTANBULLU'nun kurumda yapılan çalışmaları anlattığı sunum sonrası Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK araştırmacı personele hitap ederek, Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında değerlendirmelerde bulunmuş ve Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiştir.

Konuşmanın ardından, Enstitüde görevli 88 araştırmacı personel ile tek tek tanışarak, personelin çalıştığı konular yürüttüğü projeler, sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüşlerini almıştır.

Toplantı sonrası, Yeni hizmete açılan Ulusal Starter Kültür Gen Bankası, laboratuvarlar ve Enstitü müzesinde incelemelerde bulunmuş ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi almıştır.