T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

4.Bursa Uluslararası Gıda Kongresinde Katılımcı Olduk

Yayın Tarihi : 28.9.2017
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından organize edilen ''Gıda Sektöründe Yeni Yaklaşımlar'' temalı 4. Bursa Uluslararası Gıda Kongresi 28-29 Eylül 2017 tarihlerinde Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (AKKM)  gerçekleştirildi.

Kamu ve özel sektörden uluslararası, ulusal ve yerel uzmanlar, temsilciler ve akademisyenlerin konuşmacı olarak katıldığı 4. Bursa Uluslararası Gıda Kongresinde, Enstitü Müdürümüz Yıldıray İSTANBULLU da Gıda Sanayiinde İnovasyon konulu oturumda bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda Enstitümüz hakkında bilgiler veren Enstitü Müdürü Yıldıray İSTANBULLU, Bakanlığımız tarafından verilen Ar-Ge destekleri hakkında kongreye katılanları bilgilendirdi.

''Gıda Sektöründe Yeni Yaklaşımlar'' temalı 4. Bursa Uluslararası Gıda Kongresi'ne araştırmacı personelimiz 10 poster bildiri sunmuş dinleyici olarak da yoğun bir katılım gerçekleştirmişlerdir.

Ayrıca Enstitümüz kongre merkezinde fuaye alanında açtıkları stant ile katılımcılara Enstitümüz ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.