T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Fuar Etkinliği Gerçekleşti

Yayın Tarihi : 17.10.2016
12-16/10/2016 tarihleri arasında Bursa'da düzenlenen 14. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 9. Uluslararası Hayvancılık Ve Ekipmanları Fuarı BURTARIM 2016, Bursa  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcımız Dr. Durali Koçak'ın konuşmacı olduğu ve siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, ziraat odaları, birlikler ve tüm tarım paydaşları ile birlikte görkemli bir açılış töreni  yapıldı.

Bakanlğımızca gerçekleştirilen ortak stand uygulamasının devam ettiği BURTARIM 2016 Bursa tarım fuarı  ilklere sahne oldu.

Bu çerçevede 15/10/2016 tarihi cumartesi günü Sayın Bakanımız Faruk ÇELİK, BURTARIM 2016 Fuar alanını ziyaret etmiş olup, Bursa Üreten Kadın Dernekleri federasyonu üyelerine ve katılımcılara Bakanlığımız çalışmaları konularında bilgi vermiştir. Daha sonra Fuar alanındaki standları ziyaret eden Bakanımız; Bakanlığımız standında çiftçilerle sohbet ederek aşure dağıtımı gerçekleştirmiştir. 14/10/2016 tarihinde dünya Çiftçi Kadınlar gününü kutlama programı çerçevesinde yapılan etkinliklerle fuar faaliyetlerleri devam etmiştir.

Fuar süresince Bakanlığımız ortak standında yer alan kurumumuz, Enstitümüz çalışma konuları hakkında tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerini gerçekleştirmiştir.