T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Yılın Kapanışı Avrasya Ambalaj Fuarı

Yayın Tarihi : 10.11.2016

Enstitümüz, 2-5 Kasım 2016 tarihleri arasında Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Reed TÜYAP Fuarcılık işbirliği ile İstanbul Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 22. Uluslararası Avrasya Ambalaj Endüstrisi Fuarı'nda (22. International Packaging Industry Fair) katılımcı olarak yer almıştır.

12 salonda gerçekleştirilen fuarda 1200'den fazla katılımcı ve 50.000 üzerinde ziyaretçi ile geniş bir platformda ulusal ve uluslararası firmalar bir araya gelmiştir. Gıda ve gıda dışı alanlardaki sektörlerde ambalaj ihtiyacına yönelik olarak özel çözümler hedef kitleler ile buluşmuştur.

Fuar kapsamında ambalaj ürünleri, ambalaj makineleri, ambalaj üretimine yönelik yardımcı cihaz, donanım ve sistemler, ambalaj üretimine yönelik hammadde ve ara ürünler, tamamlayıcı ambalaj ürünleri, ambalaj geri dönüşüm teknolojileri ve depolama-istifleme-lojistik-taşıma konularına ait katılımcılar yer almıştır. Ambalaj Baskı Teknolojilerinin sergilendiği Printpack özel alanında baskı sanayisinin son akımları, yeni baskı teknolojileri ve oluklu mukavva, kağıt ve karton üretim teknolojileri sergilenmiştir.

Ulusal üreticiler ile dünya çapında markaların birlikte yer aldığı fuar, ambalaj sektörünün gidişatı ve eğilimi hakkında gözlem yapma imkanı vermiş olup, Türkiye'nin ambalaj sektöründeki gücünü arttırması açısından önemli bir ticaret platformu olmuştur.

Enstitü olarak, üç yıldır katıldığımız 22. Uluslararası Avrasya Ambalaj Endüstrisi Fuarı'nda, katılımcı firmalar ve ziyaretçiler mevzuat ve analizler hakkında bilgilendirilmiş, aynı zamanda ambalaj sektörünün mevcut durumu, sorunları ve eğilimi yakından incelenmiştir. Enstitümüzden Ambalaj Laboratuvar Birim Sorumlusu Dr. Adnan Fatih DAĞDELEN, Gıda Yüksek Mühendisi Semra ÇAVUŞ ve Eğitim Yayım Birim Sorumlusu Erdal EROĞLU fuar süresince görevlendirilmiştir.