6.12.2016 / Gösterim Sayısı : 461

"6. Uluslararası Entegre Mücadele Pestisitlerin Kullanımının Azaltılmasına Yönelik Alternatif Yöntemler" eğitimi yapıldı.

#6. Uluslarası Entegre Mücadele Pestisitlerin Kullanımının Azaltılmasına Yönelik Alternatif Yöntemler

TAGEM Bitki Sağlığı Araştırmaları Daire Başkanlığı tarafından Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi’nde 28 Kasım-2 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenen “6. Uluslararası Entegre Mücadele Pestisitlerin Kullanımının Azaltılmasına Yönelik Alternatif Yöntemler” konulu toplantıya Mısır, Sudan, Macaristan, Tunus ve İran’dan 16 teknik eleman iştirak etmiştir. Toplantıya Enstitü Müdürü Dr. Tevfik TURANLI, Teknik koordinatör Dr. F. Özlem ALTINDİŞLİ, Müdür Yardımcısı Ahmet Uğur DURU ve teknik elemanlardan Dr. Nursen ÜSTÜN katılmıştır. Uzmanlarımız tarafından Entegre Mücadele, Biyoteknik Mücadele ve Ülkemizde ve Dünyada Pestisit Kullanımı konularında eğitimler verilmiştir.

Toplantıya katılan heyet 29 Kasım 2016 Salı günü Kurumumuzu ziyaret etmiştir. Bitki Zararlıları Bölüm Başkanı Dr. Fatma ÖZSEMERCİ ve Meyve Hastalıkları Laboratuvarında görevli Ayşe UYSAL tarafından eşlik edilen heyet Kurumumuz laboratuvarlarında yürütülen araştırma çalışmaları ve analizler hakkında bilgi almıştır. Dr. Coşkun Saydam Toplantı Salonu’nda Müdürümüz Dr. Tevfik TURANLI ve Teknik Koordinatör Dr. F. Özlem ALTINDİŞLİ tarafından enstitüyü tanıtıcı kısa bir sunum yapılmıştır.

''