5.12.2017 / Gösterim Sayısı : 150

İlimizde “5 Aralık Dünya Toprak Günü” Etkinliği Enstitümüzün de Katılımı ile Gerçekleşti…

#5 Aralık Dünya Toprak Günü -2017
Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce organizasyonu gerçekleştirilen "5 Aralık Dünya Toprak Günü" etkinliği "Toprak Kadın Eliyle Yeşeriyor" temasıyla ilimizde gerçekleştirildi.

Etkinlikte birçok Kamu Kurumu ve STK temsilcileri, Üniversite Öğretim Üyeleri ve öğrencilerinin yanı sıra ilkokul öğrencilerine kadar geniş bir katılım kitlesi yer aldı. Enstitü Müdürlüğümüzden' de Kurum Müdürümüz Hasan Gezginç, Toprak ve Su Kaynakları Bölüm Araştırmacıları başta olmak üzere diğer teknik personellerimizde yer aldı.

Toprakla ilgili sinevizyon gösterisinin ardından İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Mustafa Bozkurt, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı Kırsalda Aile Kadın ve Gençlik Çalışma Gurubu Koordinatörü Nimet Kaleli; günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar.

Salon girişinde ilçelerimizde yetiştirilen ürünlerin sergilendiği stantlar yer alırken, Katılımcılara özellikle çocuklara yönelik hazırlanan toprak ve meyveler temalı tiyatro gösterisi de gerçekleştirildi.


''