26.4.2017 / Gösterim Sayısı : 268

Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor

#Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor

Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor" projesi kapsamında 2016 yılında Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve Erzurum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı  Müdürlüğü, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler şubesi ile birlikte  yürütülen "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor  Yemeklik Dane Baklagiller, Sebze ve Meyvecilik Eğitim Projesi" konulu yayım projesinin eğitim çalışması Oltu  İlçe Müdürlüğünde yapıldı.

 

Bu kapsamda Enstitümüz Tarım Ekonomisi Bölümü (Bölüm Başkanı Dr. Sibel KADIOĞLU, ZYM. Gökhan TAŞĞIN, Dr. Banu KADIOĞLU), Yemeklik Dane Baklagiller Birimi (ZYM. Hatice CENGİZ), Erzurum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müdürlüğü (Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü ZM. Hüseyin DALDAL, ZM. Işık KILIÇ, ZM. Nilgün ÖREN ve ZM. Soner ILGAZ) ve Oltu İlçe Müdürlüğü (ZM. Elif YAVUZ GÜRSOY ve ZM. Zehra DUMAN KALKIŞIM) organizasyonu ile eğitim faaliyeti gerçekleştirildi.

 

Eğitim genel tarım faaliyetleri,  kuru fasulye tarımı ve çiftçi sorunları konusunda verilerek kadın çiftçilerle proje faaliyetleri görüşüldü ve değerlendirmeler yapıldı.Ayrıca kadın çiftçilerimize proje kapsamında yer alan ve 2017 yılı ekim döneminde hazırlanacak olan demonstrasyonlar için kuru fasulye tohumları dağıtıldı.


''