11.8.2017 / Gösterim Sayısı : 448

TAGEM Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK’in Enstitümüzü Ziyareti

#Genel Müdürümüzün Ensitütü Ziyareti

    Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı TAGEM Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK, Tarla Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Yusuf ARSLAN, Bahçe Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Gökhan KIZILCI ve Bitki Sağlığı Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Suat KAYMAK Enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 10 Ağustos 2017 tarihinde Enstitümüzü ziyaret etmişlerdir.
    Müdürümüz Dr. Ali PEKSÜSLÜ tarafından Enstitümüzün ve çalışmaların tanıtıldığı sunum sonrası Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında değerlendirmelerde bulunmuş ve Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiştir.
   Konuşmanın ardından, Enstitümüzde görevli 64 teknik personel ile tek tek tanışarak, personelin çalıştığı konular, yürüttüğü projeler, sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüşlerini almıştır.
   Genel Müdürümüz toplantı sonrası, Enstitümüz yerleşkesi, herbaryum, fungaryum, Ulusal Tohum Gen Bankası, Bitki Doku Kültürü Merkezi, selektör ve meyvecilik deneme alanlarını gezerek incelemelerde bulunmuş ve yapılan çalışmalar hakkında yerinde bilgi almıştır.
''