17.5.2017 / Gösterim Sayısı : 274

Enstitümüzde "Zeytin Atıklarının Yönetimi" Çalıştayı Gerçekleştirildi.

#Zeytin Atıklarının Yönetimi Çalıştayı

Enstitümüz toplantı salonunda gerçekleştirilen çalıştaya, Aydın Valimiz Sayın Ömer Faruk Koçak, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fuat Fikret Aktaş, Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Taha Al, Ticaret Borsası Başkanı Adnan Bosnalı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürleri ve üniversitelerden konu ile ilgili hocalar ile zeytin yağı üretimi yapan işletme sahipleri ile birlikte 110 kişi katıldı.

Toplantının çok önemli olduğuna dikkati çeken Vali Koçak, çalıştayda zeytin karasuyuna yön vermeye çalışacaklarını, bu konuda özellikle sivil toplum kuruluşlarına büyük görev düştüğünü ifade etti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından organize edilen çalıştay, enstitü müdürümüz Selim ARPACI'nın konuşması ile başladı.

Çalıştay, uzmanların sunumlarıyla devam etti.  Öğleden sonraki oturumda ise zeytin karasuyu kullanımı ile ilgili panel yapıldı. Panel Doç. Dr. Renan TUNALIOĞLU'nun başkanlığında, Doç. Dr. Mücahit Taha ÖZKAYA, Yrd. Doç. Dr. Ersel YILMAZ, Yrd. Doç. Dr. Saime SEFEROĞLU, Yrd. Doç. Dr. Gürhan KELEŞ'in katkılarıyla gerçekleştirildi. 


''