21.4.2015 / Gösterim Sayısı : 919

Plastik Seralarda Yetiştirilen Hıyar ve Kıvırcık Baş Salata Bitkilerinin Sulama Zamanı ve Miktarının Öneminin Üreticiye Aktarılması

#Plastik Seralarda Yetiştirilen Hıyar ve Kıvırcık Baş Salata Bitkilerinin Sulama Zamanı ve Miktarının Öneminin Üreticiye Aktarılması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı; Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nca yürütülen Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması projesi çerçevesinde kurumumuzda yürütülen "Plastik Seralarda Yetiştirilen Hıyar ve Kıvırcık Baş Salata Bitkilerinin Sulama Zamanı ve Miktarının Öneminin Üreticiye Aktarılması" konulu proje kapsamında Teknik Personel Eğitimi yapıldı.

Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüklerinde yayım çalışmalarını yürüten ziraat mühendisleri ve TARGEL personeli ile Ziraat Odalarında görevli tarım danışmanlarının katıldığı etkinlik, 3 Nisan 2015 tarihinde Müdürlüğümüz konferans salonunda yaklaşık 50 kişinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hakan KEÇECİ ve Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma İstasyonu Müdürü Dr. Fatih BAKANOĞULLARI'nın açılış konuşmaları ile başlamıştır. NKÜ Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Süreyya ALTINTAŞ "Trakya Bölgesinde Örtüaltı Yetiştiriciliği ve Sorunları", NKÜ Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa MİRİK "Bitki Bakteri Hastalıkları ile Mücadele ve Solarizasyon" konularında sunumlar yapmışlardır. Kurumumuz Tarımsal Sulama ve Arazi Islahı Bölüm Başkanı Dr. Ulviye ÇEBİ de proje içeriğine yönelik sunusunu yapmıştır.

''