T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Toprak Haftası Etkinliklerimiz Başladı...

Yayın Tarihi : 24.7.2014

Toprak Haftası Etkinlikleri programımızın açılış etkinliği olan "Toprağımız Canımız" konulu panel, fotoğraf ve resim sergisi etkinliğini Niğde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliğiyle 11/06/2014 tarihinde Niğde Üniversitesi Derbent Kültür Merkezinde düzenledik.

 

Açılış konuşmalarının ardından Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden "Toprak" konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ödül törenini takiben Moderatörlüğünü Teknik Koordinatörümüz Ahmet Haşim KESKİN'in yaptığı ve Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erhan AKÇA'nın, Müdürümüz Durmuş Ali ÇARKACI'nın ve Müdürlüğümüz İklim Değişikliği ve Havza Bölüm Başkanı Erdal GÖNÜLAL'ın panelist olarak katıldığı panelde sırasıyla toprak ve çölleşme hakkında katılımcılara sunumlar yaparak, çölleşme tehlikesi ve alınması gereken tedbirler hakkında bilgiler verdiler.

 

Daha sonra katılımcılar, fotoğraf ve resim sergisini gezip, hep birlikte Niğde Üniversitesi Derbent Kültür Merkezinin bahçesine fidan diktiler...