T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Sürdürülebilir Arazi Yönetimi ve İklim Dostu Tarım Projesi

Yayın Tarihi : 9.11.2016

Sürdürülebilir Arazi Yönetimi ve İklim Dostu Tarım Projesi

Sürdürülebilir Arazi Yönetimi ve İklim Dostu Tarım Projesi Çerçevesinde Gıda,Tarım  ve Hayvancılık Bakanlığı , Orman ve Su İşleri Bakanlığı  yetkilileri ve Birleşmiş Milletler Örgütü bünyesinde çalışan uzmanlardan oluşan ekip  Enstitümüzü ziyaret ettiler.

Enstitü Müdürü D. Ali ÇARKACI proje ekibine Enstitünün yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sürdürülebilir Arazi Yönetimi ve İklim Dostu Tarım Projesinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Örgütü (FAO) ve Küresel Çevre Fonu (GEF)  tarafından desteklendiğini belirtti. Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Örgütü(FAO) tarafından Dünya Gıda Gününde Karapınar’da yapılan Rüzgar Erozyonu çalışmalarından dolayı bu yıl Enstitümüze verilen ödül içinde yetkililere teşekkürlerini iletti.

Ziraat Yüksek Mühendisi Feti KİRTİŞ, Rüzgar Erozyonu ve Rüzgar Erozyonu çalışmaları hakkında bilgi verdi. Enstitümüzde yapılan bu çalışmanın Dünya’ya örnek olduğunu söyledi

Proje ekibi daha sonra Karapınar Araştırma Merkezinde Gındam Yaylası, Kartal Yuvası, Örnektepe,  Atriple (tuz çalısı)  ve diğer araştırma alanlarını ziyaret ederek Enstitümüzden ayrıldılar.