T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

21-25 MART TARİHLERİ ARASINDA KONYA 15. ULUSLARARASI TARIM, TARIMSAL MEKANİZASYON VE TARLA TEKNOLOJİLERİ FUARINA KATILDIK

Yayın Tarihi : 6.4.2017

Konya 15. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarına, 21-25 Mart 2017 tarihleri arasında TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde Gıda, Tarım Hayvancılık Bakanlığı standında Toprak Su ve Çölleşme İle Mücadele Araştırma Enstitüsü olarak katılım sağladık.

Kurum olarak Karapınar Çölleşme ve Erozyon Araştırma Merkezi arazisinde üretimi yapılan kurağa dayanıklı Mavi Koyun yumağı-Festuca ovina, Boyacı papatyası- Anthemis tinctoria L., Civanperçemi-Achillea millefolium, Su karanfili-Geum urbanum L., Misk adaçayı- Salvia sclarea L., Lavanta-Lavandula angustifolia, Biberiye-Rosmarinus Officinalis L., Lavantin-Santolina chamaecyparissus L., Ardıç-Juniperus spp., Leylandi-Cupressus leylandi, Bozkır otu-(Kochia prostrata (L.) Schrad.) ve Atripleks-Atriplex canescens gibi tıbbi aromatik ve mera bitkileri, çalı ve ağaç formu bitkilerinin gösterimi yapıldı. Özellikle lavanta (Lavandula angustifolia) bitkisi fuarda katılımcılar ve çiftçilerimiz tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.