8.8.2017 / Gösterim Sayısı : 311

Vezirköprü'de Nohut Tarla Günü düzenlendi

Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Vezirköprü İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle ile 03.08.2017 tarihinde Samsun'un Vezirköprü İlçesi Çakırtaş Mahallesinde "Antraknoza Toleranslı Gülümser ve Zuhal Nohut Çeşitlerinin Bölge Üreticilerine Tanıtılması" kapsamında Tarla Günü düzenlendi.

Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre ALTINER, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer ARLI, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık EDİS, Samsun GTH İl Müdür Vekili Nail KIRMACI, Enstitü Müdürümüz Dr. Kibar AK, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanı Mehmet Akif ÖZDEMİR, Şube ve İlçe Müdürleri, Enstitümüz ve GTH İl ve İlçe Müdürlüklerinden çok sayıda araştırmacı ve yayımcı personel, çiftçi kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarından yönetici, teknik eleman, tarım danışmanı ve çiftçi düzeyinde geniş bir katılım sağlandı.

Yapılan konuşmaların ardından Proje Yürütücüleri Dr. Hüseyin ÖZÇELİK ve Arslan UZUN tarafından, nohut tarlaları gezdirilerek çiftçilere ve katılımcılara çeşitler hakkında detaylı bilgiler verildi.

''