15.12.2017 / Gösterim Sayısı : 216

Terme’de Çeltik Paneli düzenlendi

Enstitümüzün de katkılarıyla "Terme Platformu'nun Düzenlediği Çeltik Paneli" 15.12.2017'de Samsun Valisi Sayın Osman KAYMAK'ın teşrifleriyle Terme Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı.

Terme Platformu Başkanı Nurşen YAPICI ve Samsun Valisi Osman KAYMAK tarafından yapılan açılış konuşmalarının ardından Çeltik Paneli Terme Platformu Başkanı Nurşen YAPICI'nın Moderatörlüğünde başladı. Panelde, Terme Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Tuncay DEMİR "Terme'de Tarım",  Enstitümüz teknik personellerinde Dr. Rasim ÜNAN "Çeltik Tarımında Yeni Teknolojilerin Kullanımı ve Yeni Çeşitlerin Uyumları" ve Nagehan ÇİL TURGUT "Çeltikte Yabancı Ot Mücadelesinde Yeni Yaklaşımlar ve Gelecekteki Uygulamalar", Toprak Mahsulleri Ofisi Şube Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Mustafa Nadir EREN "Çeltikte TMO'nun Rolü ve Gelecekteki Alım Politikaları", Alfa Tohumculuk Firmasından Resul ENGİN "Tohumculuk Sektörünün Geleceği",  Sanayici Halil KARAÇUHA "Pirinç Sanayi Sektörünün Sorunları ve Beklentileri" konularında birer sunum yaptılar. 

Çeltik Paneline ayrıca, Terme Kaymakamı Emin ALICI, Terme Belediye Başkanı Şenol KUL, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nail KIRMACI, Enstitü Müdürümüz Dr. Kibar AK ve Teknik Koordinatörümüz Dr. İdris MACİT ile birlikte çok sayıda teknik personelimiz, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve Termeli çiftçilerimiz katıldı.

''