28.12.2017 / Gösterim Sayısı : 330

Genel Müdürümüz Enstitümüzü Ziyaret Etti

#Genel Müdür Ziyaret 2017

​Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat BİRİŞİK, enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 28.12. 2017 tarihinde Enstitümüzü ziyaret etti.

Ziyarete; Tarla Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Yusuf ARSLAN, Bahçe Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Gökhan KIZILCI, Bitki Sağlığı Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Suat KAYMAK, Toprak ve Su Kaynakları Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Bülent SÖNMEZ eşlik etti. 

Enstitü Müdürümüz Dr. Kibar AK'tan  enstitü toplantı salonunda brifing alan Genel Müdürümüz,  Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında bilgi verdi ve enstitünün Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirdi. Enstitüde görevli araştırmacı personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttüğü projeleri ile ilgili bilgiler alan Genel Müdürümüz kendilerinden beklentileri konusunda değerlendirmeler yaptı. Araştırmacılar da sorunlarını ve TAGEM'den beklentilerini gündeme getirdi.

Toplantının ardından enstitünün hizmet binası, Enerji Tarımı Araştırma Merkezi, laboratuvarlar, arazi ve seralarda incelemeler yapan Genel Müdürümüz ilgili personellerden gerekli bilgileri aldı.

''