17.5.2016 / Gösterim Sayısı : 761

TAGEM Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik'in Merkezimizi Ziyareti

#Dr. Nevzat Birişik Merkez ziyareti

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, genel müdürlüğe bağlı enstitü ve merkezleri inceleme ziyaretleri kapsamındaki ilk ziyaretini 06.05.2016 Cuma günü merkezimizi ziyaret ederek gerçekleştirmiştir. Genel Müdürümüz merkezimizde kapsamlı bir incelemede bulunmuş ve uzmanlardan bilgi almıştır.

Genel Müdürümüzün ziyaretine; Genel Müdür Yardımcısı Dr. Necati TULGAR, Hayvancılık ve Su Ürünleri Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Ali AYAR, İdari İşler ve Koordinasyon Daire Başkanı Doç. Dr. Cengizhan MIZRAK ile Büyükbaş Hayvancılık Araştırmaları Koordinatörü Önder SÖZEN, Küçükbaş Hayvancılık Araştırmaları Koordinatörü Doç. Dr. İrfan DAŞKIRAN ve Hayvan Genetik Kaynakları Koordinatörü A. Oya AKIN eşlik etmişlerdir.  

Genel Müdürümüze, karşılamanın ardından idareci ve araştırmacıların da hazır bulunduğu toplantı salonunda, müdürümüz Muharrem SATILMIŞ tarafından faaliyetler, personel, bütçe durumu ve projeler hakkında brifing verilmiştir. Ayrıca Kalkınma Bakanlığınca kabul edilen Uluslararası Hayvancılık Araştırma Eğitim Merkezi Projesi hakkında bilgi verilmiştir.

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, brifingin ardından araştırmacı personele hitap etmiş, değerlendirmelerde bulunmuş ve beklentileri ile ilgili hususları dile getirmiştir. Merkez teknik personeli ile tek tek tanışarak araştırmacı personelin kendi faaliyet alanı ile ilgili değerlendirmelerini almıştır. Öğlenden sonra arazi ve laboratuvarlarda incelemelerde bulunmuştur. Daha sonra tekrar bir araya gelinerek son değerlendirmeler yapılmıştır.

''