11.11.2017 / Gösterim Sayısı : 270

Enstitümüz ile Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilecek E-COFARM projesi başlangıç toplantısı yapıldı

Bilecik İl Müdürlüğünce Erasmus+ KA2 Mesleki Eğitim Alanında Stratejik Ortaklıklar başlığına hazırlanan ve hibe almaya hak kazanan projeler arasında yer alan "Eco-Friendly Farming For Future" (E-COFARM) isimli projenin bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı 07.11.2017 tarihinde Bilecik'te yapıldı. 

İl Müdürü Hacı Dursun YILDIZ'ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya Enstitümüz proje ekibi olan Gülşah ÜĞLÜ, Dr. Erdinç UYSAL ve Dr. Barış ALBAYRAK katıldı. Proje koordinatörü Ziraat Mühendisi Levent BURGU'nun bilgilendirme sunumu ile devam eden toplantıda, sunum sonrasında ortak kurumların temsilcileri ile birlikte proje kapsamında yapılacak faaliyetlere ilişkin değerlendirmeler yapıldı. 

Proje süresince proje ortağı olan yerel ve yabancı uzman kuruluşların teknik desteği ile eğitim müfredatları hazırlanacak, bu müfredatların yayınlanacağı web modülleri oluşturulacak, ortak arazi incelemeleri, teknik eleman ve çiftçi eğitimleri ile ulusal ve uluslararası toplantılar gerçekleştirilecektir. 

''