T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Yayın Tarihi : 7.4.2017

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 

 

06 Nisan 2017 tarihinde TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü arasında Yalova İli Merkez ilçedeki Ortaokulların 7. ve 8. sınıflarında öğrenim görmekte olan öğrencilere mesleki rehberlik ve kariyer planlamada yardımcı olmak, bölgemizin dinamik gücü olan tarım ve süs bitkilerininim tanıtımı yapmak amacıyla protokol düzenlenmiştir.

 

Söz konusu protokolün, öğrencilerimizin öz güvenini arttıracağı ve sorumluluk duygusunu geliştireceği ön görülerek tarım uygulamalarına katılmaları, izleyerek ve uygulayarak öğrenmelerine ortam sağlanacaktır.

 

Enstitümüz Geofit Araştırma Merkezi'nde sergilenmekte olan bitkilerin çiçeklenmenin yoğun olduğu dönemler dikkate alınarak Enstitü tarafından belirlenecek ziyaret programı çerçevesinde öğrencilerin Geofit Araştırma Merkezi'ne ziyaretleri gerçekleşecektir.

 

Enstitüsü Müdürü Dr. Yılmaz BOZ; Okul çağındaki gençlerimizin Ülkemiz Biyoçeşitliliğine farkındalığının artması ve sahiplenmesi çok önemli olduğunu, Genetik kaynaklarımızın korunarak gelecek nesillere aktarılması ve etkin değerlendirilmesine katkı sağlayacağını belirtmiştir.